Realizacja K.Z.

Kaszubski Festiwal i Tradycje Świętojańskie

Dnia 25 czerwca br. w Ogródku Jordanowskim odbył się Kaszubski Festiwal i Tradycje Kaszubskie.  Podczas Festiwalu wystąpiły kaszubskie zespoły: Kapela "Zgrywańce", Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" wraz z grupą dziecięcą "Mała Kościerzyna" oraz Kaszubska Kapela Rodzinna "BAS", Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne, pt.: "Detektyw Zagadka na tropie" w wykonaniu aktorów Teatrzyku ART-RE. Niebywałą atrakcją były warsztaty rękodzielnicze, konkursy dla publiczności, w tym "szukanie kwiatu paproci" oraz "konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański", w ramach którego zwycięzca zdobył rower miejski. Głownym Organizatorem był LOT "Serce Kaszub".

Czytaj więcej: Kaszubski Festiwal i Tradycje Świętojańskie

Ogłoszenie - wynajęcie lokalu

Kościerski Dom Kultury im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie posiada do wynajęcia pomieszczenie /nr 32/, znajdujące się na II piętrze w obiekcie Kościerskiego Domu Kultury przy ul. Długiej 31 w Kościerzynie, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności biurowej.

Czytaj więcej: Ogłoszenie - wynajęcie lokalu

Dzień Dziecka

Dnia 4 czerwca br. w Ogródku Jordanowskim obchodziliśmy Dzień Dziecka. Oprócz zawodów sportowych zorganizowanych przez Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji dzieci spotkały się z aktorami Teatru ART-RE z Krakowa, wystąpiły sekcje muzyczne i taneczne Kościerskiego Domu Kultury jak Mała Kościerzyna, sekcja instrumentów dętych oraz sekcja pianina. Dopełnieniem była "szalona i kolorowa" zabawa z proszkami HOLI podczas Święta Kolorów.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka