Realizacja K.Z.

Kalendarz imprez

  

 MIASTO KOŚCIERZYNA

PLAN  IMPREZ

I WYDARZEŃ KULTURALNYCH 2022

Nazwa imprezy Miejsce Data

 Warsztaty, pt. „Zostań mistrzem makaronu”.  W programie: własnoręczne wyrabianie makaronu; różne triki, kształty i techniki, degustacja

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
 21 stycznia   
 Projekcja filmu, pt. „Truflarze” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

 Kino Remus, ul. 3 Maja 9a

26 stycznia
 Obchody 102. rocznicy powrotu Kościerzyny do Ojczyzny /ze strony KDK: pomoc organizacyjna/  Rynek Miasta 30 stycznia

 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / Sztab / Transmisje na żywo na www.qs.pl oraz aukcje on-line - www.aukcje.koscierski.info W ramach 30 Finału WOŚP w Kościerzynie wystąpili: sekcja Kościerskiego Domu Kultury pod dyr. G. Daszkowskiego, Kościerski Chór Żeński pod dyr. J. Zamkowskiego, Rambo Band, Water Jug, Dominika Kwiatkowska, Kasia Błaszkowska Band, Kasia i Adam, Feel Good, Grupa Ladies Dance Rocky Fight Club, Jola Pollak ZUMBA Kościerzyna, Stand Up Łukasz Broda Mitura, Space Bash i Paweł Kreft, Henio, Zespół taneczny Rytm, Kościerski Klub Karate Tradycyjnego, Trening pokazowy grupy Rocky Boxing Night

Kino Remus, ul. 3 Maja 9a
30 stycznia
 Obrączkowanie ptaków, impreza dla rodzin z dziećmi   W programie, m. in.: spotkanie z ornitologiem Marcinem Węsiorą, nauka rozpoznawania ptaków odwiedzających karmnik, odłowy i obrączkowanie ptaków przy karmniku, dużo wiedzy na temat dokarmiania ptaków CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2

 06 lutego

 FERIE ZIMOWE - Specjalne seanse filmowe dla dzieci i młodzieży w ramach ferii Kino Remus, ul. 3 Maja 9a 14-27 lutego

 FERIE ZIMOWE - atrakcje dla dzieci i młodzieży /grupy zorganizowane/: gra terenowa, ognisko, obrączkowanie ptaków, warsztaty tematyczne

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
14-25 lutego
 FERIE ZIMOWE - atrakcje dla dzieci i młodzieży /grupy zorganizowane/ g warsztaty tematyczne KDK, ul. Długa 31 14-25 lutego
 FERIE ZIMOWE - "z Gliną" dla dzieci i młodzieży
CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
14-18 lutego

 Wystawa żywych pająków i skorpionów

KDK, ul. Długa 31
15-20 lutego
 Spektakl, pt. „Cudowna Terapia”  Kino Remus, ul. 3 Maja 9a
 04 marca
 Gala szlachetnej Paczki
 Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
 07 marca
 Warsztaty kulinarne – czekoladki CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
07 marrca
 „Babski Wieczór w Kinie Remus” Kino Remus, ul. 3 Maja 9a
 08 marca
 Wznowienie Ligi Kaszubskiej „Baśki”  KDK, ul. Długa 31
 09 marca
 Promocja Dzieł Wszystkich B. Karczewskiego    21 marca
 Święto Wiosny i wiosenne Gry Terenowe w Strzelnicy   (odwołano)
 CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
21-27 marca
 Projekcja filmu, pt. „C'mon C'mon” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, reż. Mike Mills   Kino Remus, ul. 3 Maja 9a
 23 marca
 Koncert „Cztery Pory Miłowania” z udziałem Pawła Ruszkowskiego  Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
 25 marca
 Piknik Charytatywny dla Nikodema  Rynek Miasta
 27   marca
 Wielkanocny Jarmark Leśny w Strzelnicy - ODWOŁANO
 CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
02 kwietnia
 Diecezjalne Święto Młodzieży  Miasto Kościerzyna
 10 kwietnia
 Warsztaty kulinarne, „Biała kiełbasa świąteczna” CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 12 kwietnia
  1. Turniej Otwartych Mistrzostw Kościerzyny w Szachach Fiszera KDK, ul. Długa 31 24 kwietnia
 Koncert, pt.: „Moja i Twoja nadzieja” dla naszych bliskich z Ukrainy Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 25 kwietnia
 Projekcja filmu, pt.: "DRIVE MY Car" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego
Kino Remus, ul. 3 Maja 9a 27 kwietnia
 Moto SERCE Plac przy Pomniku Józefa Wybickiego 30 kwietnia
 MAJÓWKA  Obchody Święta Narodowego  Uroczystości przy Pomniku J. Wybickiego, Przemarsz z Orkiestrą Dętą "Begama" na Plac Jana Pawła II, Msza Św. na Placu Jana Pawła II
Plac przy pomniku Józefa Wybickiego  03 maja
 MAJÓWKA  Piknik Patriotyczny  W programie: Strzelanie 3 Majowe z Kurkowym Bractwem Strzeleckim, warsztaty tematyczne, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, "Bańkowce", Goście z Ukrainy gotują dla mieszkańców Kościerzyny, ognisko CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 03 maja
 Koncert Jazzowy - ICX JAZZ TOUR  Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
08 maja
 Szlagierowe Kwiatki na Dzień Matki Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 13 maja
 Spotkanie z przygodą i kulturą / Spotkanie z Ryszardem Gerszewskim autorem książki, pt.: "NARCIARSKIE WĘDRÓWKI Litwa, Norwegia i nie tylko" KDK, ul. Długa 31 15 maja
 Warsztaty kulinarne - "Czekoladki nadziewane na Dzień Matki" CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2  23  maja
 Projekcja filmu, pt.: Mała Mama" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Ogródek Jordanowski
26 maja
 Spektakl, pt.: "Babski przekręt"  spektakl odwołano  Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 27 maja
 Miejski Dzień Dziecka Ogródek Jordanowski 04 czerwca
 Koncert, pt.: "Twórczość artystów wszechczasów" z udziałem młodzieży - członków sekcji muzycznych KDK Sala im. L. szopińskiego, ul. 3 Maja 9a

12 czerwca

 Kaszëbë Runda Miasto Kościerzyna, Ogróek Jordanowski 12 czerwca
 Zlot Mercedesa W-126 Plac przy pomniku Józefa Wybickiego
18 czerwca
 Dzień Patronki Miasta Plac Jana Pawła II 19 czerwca
 Kaszubski Festiwal i Tradycje Kaszubskie
Ogródek Jordanowski 25 czerwca
 Projekcja filmu, pt. "Zabawa, zabawa" Kino Remus, ul. 3 Maja 9a 29 czerwca
Koncert  odwołany Ogródek Jordanowski     02 lipca
 Wieczór Disco Polo  ( Fanatic, Voyager) Ogródek Jordanowski 8 lipca
 Koncert, Kamil Pacholec „Z klasyką przez Polskę”. W programie utwory: F. Chopina, J. Brahmsa Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 10 lipca
 "Krzysztofiki" - Musical "Król Lew" w wykonaiu uczestników warsztatów aktorskich
Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
15 lipca
 Święto Miasta  (Komodo, Daria)  Ogródek Jordanowski
16 lipca
 Święto Miasta  Koncert: Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny Ogródek Jordanowski
17 lipca

 Koncert - Kwartet Séférian

 Koncert zespołu: Sztywny Pal Azji

 Ogródek Jordanowski
23 lipca
 Recital Izabeli Kopeć /mezzosopran/ w ramach "Edukacyjnego spaceru po Kaszubach Józefa Wybickiego Twórcy Hymnu Narodowego" CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
26 lipca
 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ogródek Jordanowski  28,29,30 lipca
 Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego. Ze strony KDK: pomoc organizacyjna, nagłośnienie Rynek Miasta 1 sierpnia
 Lato z kulturą, ekologią i sztuką (warsztaty plastyczne, zabawy kaszubskie, kuchnia kaszubska, warsztaty przyrodnicze, zioła i bukiety z ziół) CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 01-05 sierpnia
 Koncert : Mezo
Ogródek Jordanowski
06 sierpnia
 Recital Izabeli Kopeć /mezzosopran/ w ramach II-ego "Edukacyjnego spaceru po Kaszubach Józefa Wybickiego Twórcy Hymnu Narodowego" Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Koscierzynie 09 sierpnia
Film, pt: "Wojna Światów - Bitwa Warszawska" /prapremiera/ w ramach Dnia Wojska Polskiego. Spotkanie z reżyserem Mirosławem Borkiem
 KIno Remus, ul. 3 Maja 9a
15 sierpnia
 Piknik z okazji Dnia Wojska Polskiego Plac przy Pomniku Józefa Wybickiego 15 sierpnia
 Bukiety dla Panny Zelno
 Plac przy pomniku Józefa Wybickiego
15 sierpnia
 Piknik rodzinny dla grupy AA: „Trzeźwo podchodzimy do życia CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2
20 sierpnia
 Koncert z udziałem młodzieży, kierownictwo muzyczne: Konrad Mastyło
Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 22 sierpnia
 Koncert : PEJA Ogródek Jordanowski 27 sierpnia
 Spektakl, pt.: „Hotelik Démodé”      Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 10 września
 Rodzinny Piknik Ekologiczny, Organizator: Firma PRE ZERO Ogródek Jordanowski 17 września

 Uroczysty koncert podsumowujący Rok Wybickiego   Krzysztof Gordon (słowo), Dawid Głowacki (klarnet), Polska Filharmonia Kameralna Sopot,  Wojciech Rajski (dyrygent)   W programie: Moszkowski, Ogiński, Janiewicz, Kurpiński   Koncert pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 23 września

 Koncert z Klasyką przez Polskę   Aleksander Dębicz (fortepian), Łukasz Kuropaczewski (gitara)

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 91 24 września
 Festyn rodzinny: "Kaszubskie Bajania"  Organizator: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Gdańsk, Współorganizacja: KDK Ogródek Jordanowski 25 września
 Koncert – „Śpiewająca Rodzina Kaczmarek” Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 25 września
 Krzysztofiki - Musical „Król Lew” w wykonaniu uczestników warsztatów aktorskich z udziałem młodzieży z kościerskich szkół
 Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
 26,27 września
 Hubertus Pomorski  Ze strony KDK: pomoc organizacyjna, nagłośnienie
Ogródek Jordanowski
2  października
Spektakl "Ławeczka w słońcu"
Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 14 października
 Koncert ELENI
 Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
 26 listopada