Kalendarz imprez

 

MIASTO KOŚCIERZYNA

PLAN  IMPREZ I WYDARZEŃ KULTURALNYCH

2 0 1 9

    Nazwa imprezy    Miejsce   Data

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

Sztab WOŚP - KDK, ul. Długa 31

 13 stycznia

 Ferie Zimowe

Organizator: Kościerski Dom Kultury

KDK, ul. Długa 31

Kino Remus, ul. 3 Maja 9a

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2

11-22 lutego

Kabaret "Tresowany Mężczyzna" Kino Remus, ul. 3 Maja 9a 2 marca, godz. 16:00
DKF - film, pt. "Oni" Kino Remus, ul. 3 Maja 9a 14 marca, godz. 19:30
Kościerzyna "za pół ceny" Miasto Kościerzyna 16-17 marca

Powitanie wiosny

W programie: szukanie śladów wiosny, tropów zwierząt, wykonywanie palemek na stół świąteczny, ognisko z kiełbaskami. 

Współudział: Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Teren CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 21 marca

Koncert zespołu Tekla Klebetnica w ramach Wiosennej Gali Koncertowej
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 25 marca, godz. 18:00
Spotkanie z podróżą „Nowa Papua i Gwinea” – Dwa ostatnie Plemiona Ludożerców. Alicja Kubiak i Jan Kurzela CKK Strzelnica, Restauracja pod Kurem 26 marca, godz. 19:00
Warsztaty dla dorosłych "Jajo decoupage" CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 28 marca, godz. 15:30

Warsztaty dla dorosłych "Ozdoby wielkanocne”

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 4 kwietnia, godz. 15:30

Filharmonia Młodych Talentów - "Nasz Jonasz" Kofta znany i nieznany   Wykonawcy: Kujawa, Suchowiecki, Pachla, Skolik

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a

8 kwietnia, godz. 18:00
Warsztaty dla dorosłych "Kwiaty wiosny i palmy" CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 11 kwietnia, godz. 15:30

Światowy Diecezjalny Dzień Młodzieży

Organizator: Parafia pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie

Miasto Kościerzyna 14 kwietnia

„Z muzyką przez świat” - koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Begama” z PZS nr 1 w Kościerzynie

Organizator: Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Kościerzynie

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a

15 kwietnia, godz. 18:30

DKF - film, pt.: "Kafarnaum", reż. Nadine Lebaki Kino Remus, ul. 3 Maja 9a 25 kwietnia, godz. 19:30

Spektakl "Telewizja kłamie"

Spektakl napisany w przezabawny sposób przez Michała Paszczyka z kabaretu "Paranienormalni". Występują: Tamara Arciuch, Adam Fidusiewicz, Bartosz Opania, Bartłomiej Kasprzykowski.

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 27 kwietnia, godz. 18:00
Spektale dla młodzieży, "NIL - historia bohatera, generała Augusta Fieldorfa" Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
29 kwietnia

 Wielka Majówka - koncert majowy na rynku miasta

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

 1 maja

 Święto flagi - Parada Rowerów  

Organizatorzy: Kościerski Dom Kultury, Biuro Obsługi Placówek Oświatowych

Rynek Miasta

 2 maja

 Festyn Majowy i Strzelanie 3-cio Majowe z Kurkowym Bractwem Strzeleckim  

Organizatorzy: Kościerski Dom Kultury, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2

 3 maja

 Święto Konstytucji: składanie wieńców, Msza św., Strzelanie, Festyn rodzinny w Strzelnicy  

Organizatorzy: Kościerski Dom Kultury, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie

Pomnik J. Wybickiego

Plac Jana Pawła II

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2

 3 maja

Koncert – Teresa Werner Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a

9 maja, godz. 18:00

Jubileusz XX-lecia Prywatnej Szkoły Podstawowej „Prymus” w Kościerzynie

Organizator: Prywatna Szkoła Podstawowa „Prymus” w Kościerzynie

 Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
 13 maja
Wieczór ze Stand Up-em Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a

14 maja

spektakl odwołany

Konkurs Rodno Mowa

Organizator: Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Kościerski Dom Kultury

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
15 maja

XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację /Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację

Organizator: Nadleśnictwo Kościerzyna

Centrum Miasta, CKK Strzelnica

24-26 maja

 Pomorska Majówka Motocyklowa  

Organizatorzy: Klub Motocyklowy Cruiserriders, Kościerski Dom Kultury

 Rynek Miasta  25 maja

 Miejski Dzień Dziecka, Koncerty Dzieci Dzieciom  

Organizatorzy: Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie, Kościerski Dom Kultury, Przedszkole Bajka, Biblioteka Miejska, Biuro Obsługi Placówek Oświatowych, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wspólny Dom'

Park przy ul. 8 Marca  1 czerwca

Mała Kaszëbë Runda dla rodzin z dziećmi

Organizator: Kościerski Dom Kultury

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 2 czerwca

 Konkurs Piosenki Filmowej dla dzieci i młodzieży

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kościerzynie, Kościerski Dom Kultury

 Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
 3 czerwca

 Spektakle profilaktyczne dla szkół

Organizator: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie

 Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
12 czerwca 

 Piknik Świętojański  

Organizator: Kościerski Dom Kultury

 Park nad jez. Kaplicznym 22 czerwca

Święto Patronki Miasta /90-lecie Chóru Świętej Cecylii i 100-lecie konsekracji Kościoła pw. Świętej Trójcy/ Piknik parafialny, koncert   

Organizator: Parafia pw. Świętej Trójcy

Plac Jana Pawła II 23 czerwca
Warsztaty radiowe dla młodzieży przed występem w Polskim Radiu Gdańsk pod kier. Konrada Mastyły KDK, ul. Długa 31 25-29 czerwca

Występ w Polskim Radiu Gdańsk przed publicznością wraz z nagraniem płyty

Retransmisja koncertu w Polskim Radiu Gdańsk – 07.09.2019
Radio Gdańsk 29 czerwca
Wystawa czasowa, pn. „Kościerzyna w życiu i działalności doktora Aleksandra Majkowskiego (1876-1938) CKK Strzelnica czerwiec

Koncert Pawła Gołeckiego   Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta 5 lipca

XXI Światowy Zjazd Kaszubów

Chojnice 6 lipca
Spektakl, pt. „Dirty Dancing” w wykonaniu uczestników warsztatów aktorskich „Krzysztofiki” pod kierownictwem Krzysztofa Kaczmarka Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 12 lipca

XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej

Organizator: Biblioteka Miejska im. K. Damrota

 Rynek Miasta

 13 lipca

 WIECZÓR DISCO POLO

Mejk, Mateusz Mijal, Power Play

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

 13 lipca

Spotkanie „Noc z Księżycem” CKK Strzelnia, ul. Strzelnica 2 19 lipca
„Kino Familijne w Plenerze” - projekcja filmu, pt.: „FRU” Ogródek Jordanowski 20 lipca

 ŚWIĘTO MIASTA

koncert gwiazd /Long & Junior, Mateusz Ziółko z Zespołem, Maryla Rodowicz/

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Stadion Miejski

 20 lipca

 Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata"

25.07 koncerty: Młoda Kościerzyna, Meksyk, Czechy, Słowacja, Chile

26.07   koncerty: Rosja, Krëbane, Cypr

27.07   koncerty: Bławatki, Szwajcaria, Indie

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta  25-27 lipca

Święto Chleba

Organizatorzy: Piekarnia Cukiernia B & J Jarzębińscy Sp. J. , Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta 31 lipca

Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego

Organizatorzy: ZHP, Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

1 sierpnia

„Kino Familijne w Plenerze” - projekcja filmu, pt.: „Misiek w Nowym Jorku” Ogródek Jordanowski 3 sierpnia
Kabaret Młodych Panów Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
3 sierpnia
 Warsztaty dla najmłodszych - Latnô wanoga pò kaszëbiznie

08.08 „Rzemiosło kaszubskie”

09.08 „Kaszubskie Zabawy”

12.08 „Kuchnia kaszubska”

13.08 „Tworzenie własnej gazety”

14.08 „Przyroda Kaszubska”
 CKK Strzelnica  08,09,12,13,14 sierpnia
 Letnie półkolonie teatralno – muzyczne dla dzieci i młodzieży KDK, ul. Długa 31  05-19 sierpnia

Koncert Ani Dąbrowskiej

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

 10 sierpnia

Prapremiera filmu Prymas dialogu - In Verbo Tuo w reż. A. Machnowskiego, filmu dokumentalno-biograficznego o J. E. ks. abp. Henryku Muszyńskim Kino Remus 11 sierpnia

Bukiety dla Panny Zelno

W programie występy artystów: Martina Schutza oraz uczestników Warsztatów Teatralno - Muzycznych pod kier. Konrada Mastyło    

Organizator: Gdańska Fundacja Dobroczynności

Rynek Miasta 15 sierpnia
 „Kino Familijne w Plenerze” - projekcja filmu, pt.: „RIKO prawie bocian”  Ogródek Jordanowski 17 sierpnia
 Koncert, pt.: „Dziej się nam Ballado – Piosenki dla wrażliwych serc” z udziałem uczestników Letnich Warsztatów Teatralno – Muzycznych pod kier. Konrada Mastyło  Stary Browar Kościerzyna  18 sierpnia
 Wernisaż wystawy ceramiki artystycznej Małgorzaty Szulc CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2  21 sierpnia
Spotkanie z „Żeglarzem Roku 2012” panem Tomaszem Cichockim.                                Ze strony KDK: współorganizacja CKK Strzelnica, (Restauracja pod Kurem) 29 sierpnia

Zakończenie lata, koncert "Nowator"

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta 30 sierpnia

 Letnie półkolonie dla dzieci - warsztaty

Organizator: Kościerski Dom Kultury

 KDK, ul. Długa 31

CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2

sierpień
Koncert - "Voice of the blues in Chile”
Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
4 września
Kabaret Łowcy B Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
13 września

Bajkowy Festyn Rodzinny

Organizator: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Gdańsk
Rynek Miasta 22 września
Musical, „Dirty Dancing” w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych „Krzysztofiki” pod kier. Krzysztofa Kaczmarka Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 22 września

Musical, „Dirty Dancing” w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych „Krzysztofiki” pod kier. Krzysztofa Kaczmarka (spektakle dla uczniów szkół)

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 23,24 września
Dyskusyjny Klub Filmowy, film, pt.: „Schyłek Dnia” Kino Remus 26 września
Wernisaż wystawy fotograficznej, pn. "Okolice Kościerzyny" CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 27 września
Przedpołudniowe spektakle teatralne dla szkół w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Wrocławia Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 30 września - 4 października
Koncert:, pt.: „Narkun Quartet” Stary Browar Kościerzyna
4 października
"Najpiękniejsze melodie świata" w wykonaniu śpiewającej rodziny Kaczmarek” Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a
6 października
Spektakl teatralny , pt.: „Kariera po polsku”  Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 12 października
II FESTIWAL MUZYCZNY NIEPODLEGŁA WIELU WYMIARÓW - Emil Miszk & The Sonic Syndicate Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 22 października
Koncert Wiedeński – artyści scen polskich
Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a  26 października
Recital – Marian Opania  Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 28 października
Jesienny Piknik z warsztatami rodzinnymi (ceramika, kulinaria regionalne) CKK Strzelnica, ul. Strzelnica 2 październik
Kabaret Skeczów Męczących Sala im. L. Szopińskiego 16 listopada
Koncert Big Bandu „Freddens”  Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 22 listopada
Spektakl teatralny „Weekend z R” Sala im. L. Szopińskiego 30 listopada

Zaduszki Jazzowe

Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kościerzynie
Sala im. L. Szopińskiego listopad

 Mikołajki dla najmłodszych

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a

 6 grudnia

Występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kościerzyna” Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a 14 grudnia

Wspólne kolędowanie i kaszubskie zwyczaje adwentowe

Organizator: Kościerski Dom Kultury

Rynek Miasta

 15 grudnia

Koncert świąteczno – noworoczny Sala im. L. Szopińskiego, ul. 3 Maja 9a grudzień

 

Rozgrywki kaszubskiej "Baśki" /I-wsza środa, wtorek po 15-stym/  KDK, ul. Długa 31 

16,22.01   06,19.02   06,19.03   03,16.04   08,21.05   05,18.06   04,17.09   02,22.10   06,19.11   04,17.12

 

Kalendarz imprez powiatu koścerskiego dostępny na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub"

https://lot-sercekaszub.pl/wydarzenia/