Realizacja K.Z.

WOŚP 2021 - informacja dot. rejestracji wolontariuszy

Kochani,

Mimo pandemii mamy nadzieję ,że uda się zorganizować 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który Jurek Owsiak zaplanował na 10 stycznia 2021 roku.

Kościerski Dom Kultury otrzymał zgodę na założenie sztabu i w związku z tym rozpoczynamy rejestrację wolontariuszy. W tym roku nie jesteśmy w stanie przeprowadzić rejestracji wolontariuszy przez szkoły, w związku z ich zamknięciem i dlatego prosimy zgłaszać się do nas indywidualnie. Jeśli chcesz zostać ponownie wolontariuszem i już wcześniej uczestniczyłeś w zbiórce zadzwoń do nas i zarejestruj się w bazie. Rejestrację prowadzimy do 20 listopada!

Czytaj więcej: WOŚP 2021 - informacja dot. rejestracji wolontariuszy

Nowe stroje dla Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kościerzyna”

Od marca do października br. Kościerski Dom Kultury wraz z partnerami: Gminą Miejską Kościerzyna oraz Stowarzyszeniem „Ludowe Love” realizował Projekt „Dbając o tradycję Starków”. Głównym celem Projektu było poprzez zakup strojów ludowych dla Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kościerzyna” (KZPT), promowanie tradycji oraz popularyzacja dziedzictwa kulturowego regionu Kaszub. Stroje, którymi dysponował Zespół w przeważającej większości były zniszczone, nie nadające się do dalszego użytkowania. Większość garderoby pochodzi z początku funkcjonowania Zespołu, a więc sprzed 40-lat. Bardzo istotne jest to, iż Zespół ewoluuje, zmieniają się członkowie Zespołu. Ciągła rotacja członków Zespołu, zmiana osób noszących stroje doprowadziła do braku możliwości dalszego rozwijania twórczości ludowej. 

Czytaj więcej: Nowe stroje dla Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kościerzyna”