Sekcja perkusji

Rozpoczęcie nauki gry na perkusji przez dziecko to emocjonująca decyzja, która może przynieść wiele korzyści. Nie tylko stymuluje rozwój motoryczny i koordynację, ale również wpływa pozytywnie na kreatywność, umiejętność koncentracji, poczucie rytmu i zdolności zespołowe.

Sekcja gitary

Według badaczy gra na gitarze stymuluje części mózgu odpowiedzialne za pamięć poznawczą i mięśniową. Podczas ćwiczeń trzeba zapamiętać nie tylko kolejność dźwięków, ale też artykulację. Jeśli przy okazji się śpiewa, przyswaja się także tekst piosenki. Dzięki temu dzieci i młodzież mają mniej problemów z nauką, a dorośli są mniej „zapominalscy”.

Sekcja instrumentów dętych

Trąbka, puzon, klarnet, czy saksofon?
Gra na instrumentach dętych przynosi nieocenione korzyści dla układu oddechowego. Co więcej, nauka właściwej techniki oddechowej, niezbędnej w grze na instrumentach dętych, może przyczynić się do poprawy ogólnej kontroli nad oddechem, co jest korzystne nie tylko dla muzyków, ale również dla osób poszukujących sposobów na relaksację i radzenie sobie ze stresem.

Nauka gry na instrumentach klawiszowych

Fortepian ze względu na swoje brzmienie i możliwości interpretacyjne należy do instrumentów z największymi możliwościami artykulacyjnymi i dynamicznymi. Jego wszechstronność sprawia, że odnajduje się w każdym gatunku muzycznym począwszy od klasyki po rozrywkę i jazz.

Warsztaty z filmu i muzyki klasycznej

Jaką rolę pełni muzyka w naszym życiu? Czy można za jej pomocą wywoływać skrajne emocje?
Jak interpretować film o nieoczywistej fabule?
Na tych warsztatach można zasmakować klasyki kina i muzyki.